PLÁN ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

21.07.2016 08:44

Dobrý den, ráda bych Vás takto s předstihem informovala o plánovaných aktivitách  pro následující školní rok.

Na podzim nám začne plavecký kurz "Seznamujeme se s vodou" , který budeme v benešovském bazénu navštěvovat každou středu počínaje 14.9.2016 a konče 23.11.2016, kdy děti obdrží vodní vysvědčení. Budeme mít celkem 10 lekcí pod dohledem úžasných instruktorek, které si děti už v loňském kurzu zamilovaly. Cena celého kurzu je 500,-Kč

Od září navazujeme na naši práci s keramickou hlínou a budeme se také učit pracovat s vypalovacími barvami. Naše výrobky nám budou vypalovat v peci v keramické dílně na Sázavě. Keramika bude probíhat každý týden a je zdarma v rámci školkovného.

Protože budou ve školce děti různého věku, budeme tomu přizpůsobovat běžnou výuku. To znamená, že s mladšími dětmi budeme procvičovat základní dovednosti - barvy, tvary, zvířátka a podobně . Se staršími dětmi začneme s čísly a písmenky.
Společná část výuky bude vedená s podporou knížky Rok s krtkem, která je ve školce k nahlédnutí. Provede děti celým rokem, ročními obdobími, různými situacemi jako je kamarádství, pomoc druhému a podobně. V rámci výuky také pracujeme s pantomimou a nacvičujeme společná divadelní představení na motivy různých životních situací nebo podle pohádek.
Budeme samozřejmě pokračovat s výtvarkou, tak jak ji mají děti rády a která rozvíjí nejen jemnou motoriku, ale hlavně fantazii a vnímavost.

Nově nás bude navštěvovat jednou za 14 dní logopedka, která bude dětem pomáhat s rozvíjením mluvy

A v neposlední řadě od října začínáme spolupráci s Mortimer english club. Výuka angličtiny je nepovinná a týká se děti od 2,5 let. Budeme mít v průběhu školního roku celkem 30 lekcí trvajících vždy 60 minut - vychází to na 4 lekce měsíčně. Dále obdržíme výuková CD, která budeme podle instrukcí lektorky dětem denně pouštět, aby si zakořenily již naučené. Výukové materiály (knihy, pracovní listy a CD) zakoupí školka, rodiče tedy platí pouze samotné kurzovné, které činí 630,-Kč měsíčně .

Pro tuto chvíli je to asi vše, kromě těchto stěžejních aktivit plánujeme několik velkých výletů (ZOO Větrovy, Botanická zahrada Praha-líhnutí motýlů a podobně), o kterých Vás budeme včas informovat. Dále samozřejmě výlety ekovláčkem do Konopiště a na vrch Tuškov. Dále adventní a velikonoční dílničky, mikulášskou nadílku, dětský den, besídku ke dni maminek a nově i grilování ke dni tatínků :-) aby jim to nebylo líto. Akcí je mnoho a v průběhu roku přibývají další.
Důležité je pro nás vzdělávání - ve školce je k náhlednutí náš vzdělávací plán pro děti ve věku od 2 do 6 let, vypracovaný odborným dohledem a schválený Ministerstvem školství. Pracujeme soustavně s prvky Montessori a velmi se zaměřujeme na Waldorfskou škola. Ale tak jako v minulých letech, tak i v následujícím roce, klademe velký důraz na výtvarno a také chceme dětem nechat prostor být prostě dětmi - hrát si, vyřádit se, prostě užít si dětství.

--
mějte se krásně a užijte zbytek léta

Zpět