Aktivity

 

Co budeme dělat v prosinci, lednu a únoru

 

ZIMA!!!! Sníh a zase sníh :-)

Pracujeme s knihou Rok s krtkem - k nahlédnutí v Kopretince.

Kamarádství. Vyprávíme si, jak se k sobě kamarádi chovají a jak naopak ne. Učíme se krásné básničky a písničky o přátelství a přidáváme je k našemu každodennímu rannímu pásmu básniček a písniček, které spojujeme s rozcvičkou a tanečky. Vysvětlujeme dětem, jak je hezké, když si vzájemně pomáhají a proč je každý člověk jiný.

Každý den začínáme společným kruhem, kde si vyprávíme o všem, o čem chtějí děti mluvit. Součástí ranního kruhu je také opakování základních dovedností - umíme říct celé jméno, kolik nám je a v jakém městě bydlíme. Také si trénujeme čísla a další důležité vědomosti, vytleskáváme slabiky.

Ve výtvarné výchově pracujeme s různými technikami. Vytváříme společné práce, která nás naučí nejenom výtvarno, ale také jak spolupracovat bez hádek a neshod. Samozřejmě i nespočet individuální tvorby. Budeme si vyrábět vše, co souvisí se zimou a samozřejmě s vánočním časem. Kopretinka bude plná sněhuláků, vánočních stromků, andílků a čertů. Pracujeme s výukovými pásmy na různá témata, kdy spojujeme výtvarnou činnost, recitaci, výchovnou a naučnou část. Vyzkoušíme různé techniky například rozpíjení nebo voskování, tupování, malování prsty a ruličkování. Pracujeme s tradičními i netradičními materiály.

Snažíme se co nejvíce času trávit venku. Pořádně se oblečeme a doufáme, že brzy nasněží.

A občas, když už je ošklivo, tak hrajeme divadlo. Máme krásné s marionetami.

Dokončujeme podzimní environmentální program. Učíme se o recyklaci a třídění odpadu. Máme nejen výuku, ale také zkoušíme za pomoci tvorby a pokusů co vše lze z recyklovaných materiálů vyrobit. Naše heslo: MÁMO, TÁTO, BABIČKO, TŘIĎTE S NÁMI SMETÍ, AŤ JE NAŠE PLANETA PLNÁ ŠŤASTNÝCH DĚTÍ!!

Věnujeme se cvičení a povídáme si o zdraví, pokračujeme v akci Zdravé zoubky. Vzhledem k současné situaci klademe velký důraz na hygienu, mejeme si ručky a vštěpujeme dětem veškeré nutné zdravotní a hygienické informace.

Zkoušíme pantomimu, snažíme se uhádnout různé profese, ale i pocity.

Navštíví nás Mikuláš, ale bez čerta, protože v Kopretince jsou samé hodné a úžasné děti :-) Budeme mít i stromeček a malou vánoční nadílku - Ježíšek dětem přinese do školky nové hračky a knihy.

A jako každý rok, bude naše Adventní dílna pro děti, rodiče a prarodiče. Budeme vyrábět věnce a další dekorace, které k vánocům patří. Budeme mít cukroví, vánoční punč a spoustu zábavy.

A je toho mnohem mnohem víc :-)

Máme spousty kroužků. V pondělí logopedie, v úterý keramika, ve středu dramatický kroužek, ve čtvrtek tanečky.

Naši předškoláci se každý den učí a dělají velké pokroky.