Aktivity

 

Co budeme dělat v červenci a v srpnu

 

Pracujeme s knihou Rok s krtkem - k nahlédnutí v Kopretince.

Kamarádství. Vyprávíme si, jak se k sobě kamarádi chovají a jak naopak ne. Učíme se krásné básničky a písničky o přátelství a přidáváme je k našemu každodennímu rannímu pásmu básniček a písniček, které spojujeme s rozcvičkou a tanečky. Vysvětlujeme dětem, jak je hezké, když si vzájemně pomáhají a proč je každý člověk jiný.

Každý den začínáme společným kruhem, kde si vyprávíme o všem, o čem chtějí děti mluvit. Součástí ranního kruhu je také opakování základních dovedností - umíme říct celé jméno, kolik nám je a v jakém městě bydlíme. Také si trénujeme čísla a další důležité vědomosti, vytleskáváme slabiky.

Ve výtvarné výchově pracujeme s různými technikami. Vytváříme společné práce, která nás naučí nejenom výtvarno, ale také jak spolupracovat bez hádek a neshod. Samozřejmě i nespočet individuální tvorby. Budeme si vyrábět vše, co souvisí s létem. Kopretinka bude plná kytiček, sluníčka a prázdninové pohodičky. Pracujeme s výukovými pásmy na různá témata, kdy spojujeme výtvarnou činnost, recitaci, výchovnou a naučnou část. Vyzkoušíme různé techniky například rozpíjení nebo voskování, tupování, malování prsty a ruličkování. Pracujeme s tradičními i netradičními materiály.

Snažíme se co nejvíce času trávit venku. Na naší zahradě jsou stinné kouty a také místa, kde celý den svítí sluníčko. Máme nový travnatý koberec, kde se válíme a také teepee, kde můžeme spřádat tajemství a kulišárny na tety. Na zahradě i svačíme a tvoříme.

A občas, když je ošklivo, tak hrajeme divadlo. Máme krásné s marionetami.

V červenci větší děti čeká Školka v přírodě, letos na Orlíku. Budeme spát ve spacácích, opékat buřty, koupat se, houbařit. Uděláme tajuplnou výpravu za lesními tvory.

Se školkou budeme vyrážet ekovláčkem do Konopiště a vyrazíme i na koupaliště.

Věnujeme se cvičení a povídáme si o zdraví, pokračujeme v akci Zdravé zoubky. Vzhledem k současné situaci klademe velký důraz na hygienu, mejeme si ručky a vštěpujeme dětem veškeré nutné zdravotní a hygienické informace.

Zkoušíme pantomimu, snažíme se uhádnout různé profese, ale i pocity.

Máme spousty kroužků. V pondělí logopedie, v úterý keramika, ve středu dramatický kroužek, ve čtvrtek tanečky.

Naši předškoláci se každý den učí a dělají velké pokroky.