Aktivity

 

Co budeme dělat v březnu a v dubnu

Vzhledem k nařízení vlády, je školka od 1.3 na tři týdny uzavřena. Doufáme, že se opatření neprodlouží. Prozatím se tedy kopretinky přesunou do online světa. Každou středu a pátek v 9 hodin budeme s dětmi pořádat živou zoom konferenci, aby neztratily kontakt. Každy všední den v 19 hodin dostanou děti video, kde teta Wanda čte pohádku na dobrou noc. Čteme na pokračování z knihy autorky Lucie Paulové Elvíra, strašidlo z kontejneru. Každé úterý a čtvrtek dostanou děti video s výtvarnou tvorbou, kterou zvládnou doma za pomoci jednoduchých pomůcek. A každý pátek bude video na víkend - okénko tety Wandy pro malé kuchaře a kuchařky.

 

Pracujeme s knihou Rok s krtkem - k nahlédnutí v Kopretince.

Kamarádství. Vyprávíme si, jak se k sobě kamarádi chovají a jak naopak ne. Učíme se krásné básničky a písničky o přátelství a přidáváme je k našemu každodennímu rannímu pásmu básniček a písniček, které spojujeme s rozcvičkou a tanečky. Vysvětlujeme dětem, jak je hezké, když si vzájemně pomáhají a proč je každý člověk jiný.

Každý den začínáme společným kruhem, kde si vyprávíme o všem, o čem chtějí děti mluvit. Součástí ranního kruhu je také opakování základních dovedností - umíme říct celé jméno, kolik nám je a v jakém městě bydlíme. Také si trénujeme čísla a další důležité vědomosti, vytleskáváme slabiky.

Ve výtvarné výchově pracujeme s různými technikami. Vytváříme společné práce, která nás naučí nejenom výtvarno, ale také jak spolupracovat bez hádek a neshod. Samozřejmě i nespočet individuální tvorby. Budeme si vyrábět vše, co souvisí s jarem. Kopretinka bude plná kytiček, sluníčka a mláďátek. Pracujeme s výukovými pásmy na různá témata, kdy spojujeme výtvarnou činnost, recitaci, výchovnou a naučnou část. Vyzkoušíme různé techniky například rozpíjení nebo voskování, tupování, malování prsty a ruličkování. Pracujeme s tradičními i netradičními materiály.

Chystáme se na nadcházející Velikonoce. Budeme malovat vajíčka, vyrábět králíčky a kuřátka a zkusíme se poprat i s pomlázkou. Vysvětlíme si velikonoční zvyky a naučíme se koledovat.

Připomeneme si i Mezinárodní den žen, povíme si, co všechno maminky a ženy celkově dokáží.

A pokud situace dovolí, na konci dubna nás čeká čarodějný výlet s pálením čarodějnic.

A občas, když je ošklivo, tak hrajeme divadlo. Máme krásné s marionetami.

Věnujeme se cvičení a povídáme si o zdraví, pokračujeme v akci Zdravé zoubky. Vzhledem k současné situaci klademe velký důraz na hygienu, mejeme si ručky a vštěpujeme dětem veškeré nutné zdravotní a hygienické informace.

Zkoušíme pantomimu, snažíme se uhádnout různé profese, ale i pocity.

Máme spousty kroužků. V pondělí logopedie, v úterý keramika, ve středu dramatický kroužek, ve čtvrtek tanečky.

Naši předškoláci se každý den učí a dělají velké pokroky.