Naše tety

 

  Wanda Dvorská 

  Vystudovala jsem uměleckou školu, dlouhodobě se zabývám prací s dětmi, jsem dobrovolná sestra  Českého červeného kříže. Jsem členkou Společnosti Montessori o.s.. Absolvovala jsem certifikovaný kurz Chůva

  Jsem nadšeným zastáncem Montessori principů ve výchově, zastávám však pravidlo zlaté střední cesty a intuitivního přístupu. Baví mě, když jsou děti spokojené. Ráda s dětmi tvořím, protože jejich fantazie je úžasný dar, který je potřeba rozvíjet

  Občas umím být přísná, ale vzápětí už je zase legrace. Ráda vymýšlím "blbiny", takže jsem ta teta se kterou se děti nenudí. Ráda dětem před spaním nebo i během dne vyprávím pohádky, které vymýšlíme s dětmi takzvaně za pochodu.

Mám dvě děti v dospělém a pubertálním věku, které říkají: "mami mohla bys na nás být tak hodná jako na děti ve školce?" :-)

 

  Eliška Brejlová

  Naše teta Eliška absolvovala přednášky metod montessori. Je absolventkou certifikovaného kurzu Chůva. V mládí se věnovala skautu, poté vystudovala uměleckou školu a nyní si dodělává pedagogické vzdělání pro předškolní děti. Říká: "od mládí jsem věděla, že chci pracovat s dětmi, protože mě nepřestávají každým dnem bavit, překvapovat a naplňovat. S dětmi si hraji, tvořím a sportuji." Teta Eliška má dvě děti, Natálku 5 let a Adama 3 roky. Při mateřské dovolené vedla kroužky v mateřském centru-mimiklub a tvoření pro děti od 1,5 do 5 let. Ve svém volnu připravuje pro své děti a děti přátel cesty za pokladem nebo bojovky. Je pro každou legraci a věří, že s úsměvem se vše podaří.

 

  Sabina Karlová

  Teta Sabina má letité zkušenosti s dětským kolektivem a sportovní činností. Sama jezdila v minulosti na dětské tábory a byla vždy velmi oblíbená. Dětem     rozumí a ráda s nimi vede dlouhé rozhovory na různá témata. Vychovává syna Václava na 1 stupni základní školy. K dětem přistupuje mateřsky a zároveň s nimi dokáže zlobit jako malá holka. Zcela vystihuje princip naší školky - chceme aby se děti učily novým věcem, ale zároveň jim uchováváme to pravé dětství bez starostí.

Absolvovala certifikovaný kurz Chůva